VARTA Silver Dynamic AGM – akumulatory do pojazdów dziś i w przyszłości

VARTA Silver Dynamic AGM – akumulatory do pojazdów Clairos_Varta

Pojazdy elektryczne oraz hybrydowe stają się coraz bardziej popularne, a akumulatory litowo-jonowe uważane są za następcę technologii kwasowo-ołowiowej, jeśli chodzi o układ napędowy pojazdów elektrycznych lub hybrydowych. Niestety ze względu na specyfikę swojej pracy wymagają ciągłego monitorowania, ochrony przed przeładowaniem a także głębokim rozładowaniem. Ponadto, muszą one utrzymywać napięcie w bezpiecznych granicach, dlatego zastosowano przy nich specjalne obwody zabezpieczające. Proces monitorowania pozwala na wykrycie i uniknięcie krytycznych usterek.

Powiązane firmy

Clarios Poland Sp. z o.o.

W przypadku, gdy akumulator wysokiego napięcia zawiedzie lub zostanie rozłączony z układu, akumulatory kwasowo-ołowiowe „przychodzą z pomocą” – przejmują funkcję blokującą i odblokowującą zamki samochodu, a także służą jako dodatkowe źródło zasilania do buforowania układu elektrycznego. Dają one również pewność, że ważne funkcje bezpieczeństwa, takie jak ABS i ESP, będą działać przez cały czas.

Akumulatory AGM i EFB, ich konstrukcja i działanie, a także fakt, że nie ma w nich „elektroniki”, sprawiają, że są niezawodnym i solidnym źródłem zasilania. Pojazdy elektryczne (EV) są klasyfikowane według stopnia ich zasilania elektrycznego.

Zobacz więcej o akumulatorach VARTA/Clarios

Oprócz tradycyjnego silnika spalinowego (ICE) istnieją trzy poziomy elektryfikacji: hybrydowe pojazdy elektryczne (HEV), samochód hybrydowy typu plug-in (PHEV) i samochód w pełni elektryczny (BEV). VARTA posiada akumulator do wszystkich tych pojazdów.

AKUMULATOR VARTA SILVER DYNAMIC AGM POD LUPĄ

akumulator_Varta_Silver_Dynamic_AGM

Akumulator VARTA Silver Dynamic AGM jest doskonałym rozwiązaniem dla obecnych i przyszłych modeli samochodów EV oraz zaawansowanych systemów start-stop.

Za co dokładnie odpowiada akumulator kwasowo-ołowiowy w pojeździe? 

Gdy pojazd jest włączony:

  • Aktywuje układ wysokiego napięcia.
  • Utrzymuje działanie najważniejszych funkcji (hamulce, system alarmowy itp.).
  • Obsługuje rozwiązania technologiczne związane z pojazdem (aktualizacje itp.).
  • Zarządza procesem bezpiecznego ładowania pojazdu.

Podczas jazdy:

  • Dostarcza energię do zaawansowanych akcesoriów.
  • Wspiera zasilanie poza możliwościami przetwornicy DC/DC (wspomaganie kierownicy itp.).
  • Zapewnia energię odbiornikom 12 V w przypadku znacznego obciążenia silnika elektrycznego.

Co jeżeli akumulator litowo-jonowy przestanie działać? Zaufaj VARTA Silver Dynamic AGM

  • Zasila systemy niskiego napięcia w przypadku awarii akumulatora wysokonapięciowego.
  • Zasila najważniejsze systemy bezpieczeństwa, takie jak wspomaganie układu hamulcowego, wspomaganie kierownicy lub wycieraczek.

varta_logoclairos_logo

   

 

Artykuł sponsorowany

Clarios Poland Sp. z o.o.

Clarios Poland Sp. z o.o.

Firma Clarios producent m.in. akumulatorów VARTA  jest światowym liderem w dziedzinie akumulatorów samochodowych dla systemów start-stop oraz nowoczesnych akumulatorów do pojazdów o napędzie hybrydowym i elektrycznym.

50 centrów produkcji, recyklingu i dystrybucji dostarcza ponad jedną trzecią światowej produkcji akumulatorów ołowiowo-kwasowych głównym producentom samochodów oraz sprzedawcom na rynku wtórnym.

Akumulatory marki VARTA montowane są w milionach samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli oraz przyczep kempingowych. Każdy akumulator to efekt ciężkiej pracy oraz wieloletniego doświadczenia inżynierów. Obecnie w szerokiej ofercie dostarczanych produktów znajdują się akumulatory do samochodów osobowych VARTA Dynamic Trio: Silver, Blue i Black. Akumulatory VARTA Blue Dynamic EFB oraz VARTA Silver Dynamic AGM przeznaczone do pojazdów z systemem start-stop. Ponadto marka poszerzyła swoją ofertę o akumulatory dodatkowe/wspomagające VARTA Auxiliary. Kolejne pozycje w portfolio to VARTA PROMOTIVE TRIO: Silver, Blue i Black, przeznaczone dla samochodów ciężarowych.

Ponadto dla pojazdów użytkowych o częstych cyklach rozładowania i ładowania firma oferuje akumulator VARTA Promotive EFB. I ostatnio wprowadzony na rynek VARTA PROMOTIVE AGM – jedyny akumulator do najbardziej wymagających zastosowań i obsługi energochłonnych funkcji, takich jak chłodzenie i ogrzewanie postojowe. Został stworzony we współpracy z największymi producentami pojazdów użytkowych, z myślą o innowacjach, które będą standardowym wyposażeniem pojazdów użytkowych w przyszłości.

W ofercie znajdują się również akumulatory VARTA Powersports – przeznaczone do motocykli, VARTA Professional – stosowane min. w łodziach i przyczepach kempingowych.

Marka VARTA zachęca warsztaty i serwisy samochodowe do uczestniczenia w programie Testowania Akumulatorów, a użytkowników do regularnego badania stanu akumulatora.

Profil Firmy

Clarios Poland Sp. z o.o.