Supermechanik AD 2017 - to już ostatnie godziny

AD Polska
28.6.2017

O północy ostatniego dnia czerwca kończy się pierwszy etap konkursu Supermechanik AD 2017. Czasu pozostało niewiele, ale wciąż zainteresowani wzięciem w nim udziału mają wystarczająco dużo czasu, by spróbować swoich sił w rozwiązaniu testu.

Konkurs Supermechanik AD składa się z czterech etapów. Pierwszy, który zgodnie z regulaminem kończy się 30 czerwca 2017 roku, to zestaw 40 pytań z zakresu wiedzy potrzebnej mechanikowi w codziennej pracy. Każdy zarejestrowany - poprzez stronę supermechanik.pl - uczestnik otrzymuje 10 prób (ze zmienną pulą pytań), do końcowej punktacji liczy się ta najlepiej rozwiązana. Pod uwagę brana jest zarówno liczba prawidłowych odpowiedzi, jak i czas w jakim ich udzielono.

- Choć pierwsza edycja konkursu Supermechanik AD została zorganizowana zaledwie przed rokiem, nasz pomysł spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mechaników samochodowych. Potwierdzają to zgłoszenia do tegorocznej edycji, do której napłynęło już dwa razy więcej zgłoszeń - mówi Dawid Cieśla z AD Polska. - Jeszcze większym powodem do zadowolenia jest wysoki poziom wiedzy mechaników, różnice w punktacji są naprawdę niewielkie. Ale im bliżej końca pierwszego etapu, tym więcej napływa zgłoszeń i dotychczasowa klasyfikacja może się jeszcze całkowicie zmienić.

Podobnie jak przed rokiem do drugiego etapu konkursu Supermechanik AD 2017 zakwalifikuje się 100 osób. Wszystkie zostaną zaproszone na rundę finałową, która 2 września odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej. Na początek mechanicy zmierzą się z 45-minutowym testem pisemnym. Najlepsza dziesiątka wejdzie do półfinału zorganizowanego na wzór teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Dwie najlepsze osoby (w ubiegłym roku w konkursie uczestniczyło kilka pań) stanie przed zadaniem finałowym - usunięciem spreparowanych usterek w dwóch identycznych samochodach. Zwycięzca otrzyma kluczyki do nowego Opla Astra, a drugie miejsce zostanie nagrodzone voucherem o wartości 5 tysięcy złotych na zakupy w sieci AD Polska.

Przed rokiem, po pasjonującym pojedynku, nagrodę główną zdobył pan Łukasz Szostakiewicz z serwisu Auto Naprawa we Włodawie.

Partnerami głównymi projektu „Supermechanik AD 2017” są Castrol Edge, FRAM, Philips i Schaeffler ze swoimi markami LuK, INA i FAG, zaś wsparcie merytoryczne zapewniają BETiS i HaynesPro.

Źródło: AD Polska

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę