Rusza trzecia edycja Valeo Innovation Challenge

23.2.2016
Reklama
Reklama

Zainteresowanie trzecią edycją Valeo Innovation Challenge przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zgłosiło się w sumie 3 302 studentów z całego świata, wśród nich są aż cztery zespoły z Polski.

W konkursie wezmą udział 1344 zespoły, reprezentujące 65 krajów i 785 uczelni wyższych. Polscy uczestnicy to zespół z Politechniki Krakowskiej, ekipa Politechniki Warszawskiej oraz dwie reprezentacje z Politechniki Wrocławskiej. Drużyny zgłaszały swoje projekty w jednej z dwóch dostępnych kategorii – „innowacje techniczne” oraz „nowe pomysły na użytkowanie samochodów”. Główną nagrodą w konkursie jest 100 000 euro.

Reklama

Zróżnicowane kategorie pobudzą kreatywność studentów

Konkurs pobił już rekord zeszłorocznej edycji pod kątem liczby zgłoszeń. Studenci będą musieli sprostać wyzwaniu, jakim jest „stworzenie rozwiązania lub pomysłu by samochody stały się bardziej inteligentne, intuicyjne, ekologiczne i ciekawe do 2030 roku”.

Po raz pierwszy studenci będą rywalizowali w dwóch kategoriach konkursowych. Pierwsza z nich – „nowe pomysły na użytkowanie samochodów” zgromadziła 1323 uczestników ze wszystkich możliwych specjalizacji, od socjologii, poprzez ekonomię, aż po planowanie przestrzenne i design. Z kolei w kategorii „innowacje techniczne” rywalizować będzie 1979 studentów.

Reklama

70 światowych ekspertów Valeo wybierze półfinalistów

Od połowy lutego, 70 ekspertów firmy Valeo z całego świata oraz niezależni inżynierowie, będą zapoznawać się z każdą zgłoszoną pracą. W rezultacie zostaną wybrane 24 zespoły, które przejdą do półfinałów.

Lista 24 zespołów zakwalifikowanych do kolejnego etapu zostanie ogłoszona 18 marca 2016 roku. Następnie każdy z teamów otrzyma grant w wysokości 5 000 euro na przekucie swojego pomysłu w działający prototyp, aplikację, czy też inne rozwiązanie.

Źródło: Valeo

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama