Rozstrzygnięcie konkursu Produkt Roku 2022. Najlepsi z najlepszych

Rozstrzygnięcie konkursu Produkt Roku 2022 Raven Media
7.10.2022

Mamy przyjemność przedstawić Państwu wyniki rozstrzygnięcia 19. edycji konkursu Produkt Roku czasopisma „autoEXPERT”. Uroczyste przyznanie wyróżnień i tytułów Produktu Roku 2022 odbyło się podczas wideokonferencji, która miała miejsce 22 września. W ramach tego wydarzenia odbyło się spotkanie on-line przedstawicieli Kapituły oraz firm nagrodzonych w konkursie. Spotkanie poprowadzili Paweł Kruk (wydawca i obecny redaktor naczelny „autoEXPERTA”), prof. Piotr Wrzecioniarz (przewodniczący Kapituły) oraz gość specjalny wydarzenia – Maciej Blum (redaktor naczelny „autoEXPERTA” w latach 2008–2022).

 

  • 3 kategorie: wyposażenie warsztatów i oprogramowanie, części zamienne i akcesoria motoryzacyjne, chemia motoryzacyjna
  • 3 laureatów
  • 10 wyróżnionych produktów
  • 69 firm reprezentujących branżę motoryzacyjną
  • 105 nominowanych produktów

W trakcie tego wydarzenia Paweł Kruk podkreślał: – Konkurs Produkt Roku czasopisma „autoEXPERT” to wydarzenie z wieloletnią historią. Celem konkursu
jest umieszczenie w centrum uwagi branży motoryzacyjnej najlepszych i najbardziej innowacyjnych produktów. Zwycięzcami są jednak nie tylko te produkty, które znalazły się na krótkiej liście wyróżnionych i laureatów. Na docenienie zasługują również te nominowane produkty, które w trakcie uroczystości znalazły się w cieniu fleszy, ale z pewnością niosą ogromny potencjał dla rozwoju branży motoryzacyjnej.

Profesor Piotr Wrzecioniarz (przewodniczący Kapituły Konkursowej) z kolei zwrócił uwagę: – W branży automotive jest wielka rewolucja związana z elektrycznością oraz autonomią ruchu – czyli rynek ulega gwałtownym zmianom. Kapituła miała duże problemy z tym, żeby wybrać najlepsze produkty, ale jestem przekonany, że produkty, które wybraliśmy wytyczają kierunki rozwoju motoryzacji.

Rozstrzygnięcie wyników konkursu Produkt Roku 2022 miało formułę wideokonferencji

Podsumowując konkurs, prof. Piotr Wrzecioniarz powiedział: – Nie mamy wątpliwości, że nagrodziliśmy najlepszych z najlepszych. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym życzymy odniesienia sukcesu rynkowego, ponieważ te produkty na to zasługują. Jednocześnie chcę podziękować członkom Kapituły, z każdej grupy –
uczelnianej, rzeczoznawczej, praktycznej i produkcyjnej. Dobraliśmy najlepszych specjalistów i za Państwa wkład w rozstrzygniecie konkursu bardzo dziękuję.

Na zakończenie wydarzenia Paweł Kruk powiedział: – W 2004 r., wówczas jako dyrektor marketingu, miałem sposobność tworzyć koncepcję konkursu Produkt Roku czasopisma „autoEXPERT”. Przez te 19 edycji udało nam się wypromować wiele produktów, które przyczyniły się do rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce. Konkurs przez lata ewoluował i tak z pewnością będzie dalej. Już teraz wiemy, że będziemy mogli w przyszłym roku, w trakcie jubileuszowej 20. edycji, zaprezentować rozszerzenie formuły konkursu. O szczegółach będziemy Państwa informować w najbliższym czasie.

 

 

PRODUKT ROKU 2022 – WYNIKI

Kategoria: wyposażenie warsztatów i oprogramowanie

Zwycięzca

Urządzenie do kalibracji systemów ADAS Tru-Point™ nagroda dla firmy Snap-on Equipment (zobacz prezentację produktu)

Urządzenie do kalibracji systemów ADAS Tru-Point™

 

Wyróżnienia

Urządzenie do kalibracji kamer i radarów (ADAS) TEXA RCCS3 BT wyróżnienie dla firmy TEXA Poland Sp. z o.o. (zobacz prezentację produktu)

Urządzenie do kalibracji kamer i radarów (ADAS) TEXA RCCS3 BT

 

Oscyloskop warsztatowy Scope DT wyróżnienie dla firmy DeltaTech Electronics (zobacz prezentację produktu)

Oscyloskop warsztatowy Scope DT

 

 

Tester elektroniki pojazdowej MAHLE TechPRO wyróżnienie dla firmy SOSNOWSKI Sp. z o.o. Sp. k. (zobacz prezentację produktu)

Tester elektroniki pojazdowej MAHLE TechPRO

 

Kategoria: części zamienne i akcesoria motoryzacyjne

Zwycięzca

Technologia filtracji powietrza silnikowego UFI MULTLTUBE nagroda dla firmy UFI Filters (więcej informacji)

Technologia filtracji powietrza silnikowego UFI MULTLTUBE

 

Wyróżnienia

Pióra wycieraczek Valeo Infinium™ wyróżnienie dla firmy Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o. (zobacz prezentację produktu)

Pióra wycieraczek Valeo Infinium™

 

Inteligentny układ hamulcowy SENSIFY™ wyróżnienie dla firmy Brembo (więcej informacji)

Inteligentny układ hamulcowy SENSIFy™

 

SHARK BFE ADAPT – adaptacyjny reduktor LPG wyróżnienie dla firmy ALEX Sp. z o.o. (zobacz prezentację produktu)

SHARK BFE ADAPT – adaptacyjny reduktor LPG

 

Kategoria: chemia motoryzacyjna

Zwycięzca

Aktywna powłoka antykorozyjna – konwerter rdzy nagroda dla firmy Würth Polska Sp. z o.o. (zobacz prezentację produktu)

Aktywna powłoka antykorozyjna – konwerter rdzy

 

Wyróżnienia

MoonWalk™ zautotomatyzowany system przygotowania lakierów wyróżnienie dla firmy PPG Industries Poland (zobacz prezentację produktu)

MoonWalk™ zautotomatyzowany system przygotowania lakierów

 

SPECTRAL Energy Saving Technology wyróżnienie dla firmy NOVOL Sp. z o.o. (zobacz prezentację produktu)

SPECTRAL Energy Saving Technology

 

Lakier P-C-15 bezbarwny w Klasie Pro schnący na powietrzu wyróżnienie dla firmy BASF Coatings Services (zobacz prezentację produktu)

Lakier P-C-15 bezbarwny w Klasie Pro schnący na powietrzu

 

Oleje przekładniowe Castrol ON do pojazdów elektrycznych wyróżnienie dla firmy Castrol CEE Sp. z o.o. (zobacz prezentację produktu)

Oleje przekładniowe Castrol ON do pojazdów elektrycznych

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę