Retro Motor Show już w październiku, w Poznaniu

Retro Motor Show już w październiku, w Poznaniu Retro Motor Show

4 pawilony, 3 1000 m² powierzchni wystawienniczej, niemal 1000 zabytkowych pojazdów – tak w skrócie zapowiada się tegoroczna edycja Retro Motor Show 2023. Od 6 do 8 października teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w wielki wehikuł czasu. Każdy uczestnik będzie mógł cofnąć się w czasie – wszystko za sprawą targów pojazdów zabytkowych.

Retro Motor Show gromadzi największą liczbę wystawców i zwiedzających na targach pojazdów zabytkowych. Tym razem dla uczestników wydarzenia przygotowano 4 duże pawilony o łącznej powierzchni ponad 31 000 m². W ubiegłym roku wystawę tworzyły aż 883 pojazdy. 

Pełen przekrój historii motoryzacji

Wiele z wystawionych pojazdów będzie można nabyć bezpośrednio od sprzedawców, a także porównać oferty, porozmawiać z fachowcami, poznać całą historię eksponowanych aut. Dla kogoś, kto marzy o własnym klasyku to idealna okazja, by bez jeżdżenia po całym kraju porównać ze sobą dziesiątki propozycji i wybrać tę najciekawszą. Oprócz samochodów, na fanów motoryzacji czekają również odrestaurowane motocykle, autobusy, traktory – ostatnio był nawet czołg!

Źródło: Retro Motor Show 

Wyjątkowość całego wydarzenia podkreśla muzyka: piękne melodie grane będą na fortepianie w strefie Automobilklubu Wielkopolskiego, a jazzowe kawałki – na stoisku Od-Jazz-Dowych Aut. Natomiast na scenie głównej wystąpi Retro Hobby Band. Dla uczestników dostępna też będzie szafa-retro, w której można sprawdzić stylizacje z lat 20-tych, przymierzyć fascynator, zapozować do zdjęcia z koronkową parasolką. A dla osób, które przyjdą na targi w stroju z którejś z minionych epok – bilet w niższej cenie. 

Edukacja podczas eventu

Poza samą zabawą, będzie też okazja, by zaczerpnąć fachowej wiedzy. Na zainteresowanych czekają:

  • warsztaty z renowacji aut,
  • pokazy odrestaurowanych pojazdów,
  • strefa retro-tunningu.

Scenę odwiedzą ciekawi goście i opowiedzą o swojej pasji, która często przeobraża się w pracę. Uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać z ekspertami, wypytać o nurtujące ich kwestie, a także dowiedzieć się wszystkiego z zakresu rejestracji oraz renowacji pojazdów zabytkowych.

Więcej informacji o wydarzeniu – na stronie organizatora

Źródło: Retro Motor Show

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę