Produkt nominowany: Liqui Moly 5W30 Molygen

10.6.2020
Reklama
Reklama

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

Liqui Moly Molygen to nowoczesny olej silnikowy, szczególnie dedykowany silnikom po modyfikacjach polegających na wzroście mocy. Olej  został fabrycznie wzbogacony dodatkiem Molygen, który nadaje mu intensywnie zieloną barwę.  Substancja czynna tego dodatku jest oparta na związkach molibdenu. Molygen, dodany do oleju silnikowego, zmniejsza tarcie, dzięki czemu poprawia osiągi i znacząco obniża temperaturę roboczą oleju. Związki molibdenu uaktywniają się w wysokiej temperaturze, dzięki czemu chronią nawet podczas chwilowego zerwania filmu olejowego.

Reklama

Olej może być stosowany do silników benzynowych i Diesla, w tym z technologią Common Rail oraz w pojazdach wyposażonych w filtr cząstek stałych. Olej jest szczególnie polecany do jednostek wysokoprężnych po chiptuningu wyposażonych w filtr DPF.

Rodzina produktów Molygen składa się  z olejów 5W30, 5W40 i 5W50. Oprócz tego Liqui Moly oferuje dodatek do oleju silnikowego na bazie molibdenu – Molygen Motor Protect nr 1015.
Wszystkie oleje dostępne są zarówno w konfekcji, jak i w beczkach o pojemności 60 litrów.
Normy i specyfikacje: ACEA C2, ACEA C3, API SN, BMW Longlife-04, GM dexos2, Hyundai, Kia, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52

Reklama

LIQUI MOLY Polska Sp. z o.o.
ul. Janka Muzykanta 60, 02-188 Warszawa
tel. +48 22 331 03 08
www.liqui-moly.pl

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama