Produkt nominowany: Castrol GTX 5W-30 RN17

10.6.2020
Reklama
Reklama

Dzięki współpracy BP i Castrol z Renault F1 Team w Formule 1 powstają oleje dedykowane samochodom francuskim, ze szczególnym uwzględnieniem Renault. Pierwszym produktem opracowanym w ramach tego partnerstwa jest nowy olej syntetyczny Castrol GTX 5W-30 RN17 – stworzony specjalnie do silników benzynowych i Diesla samochodów Grupy Renault.

Reklama

Olej z normą RN17 może być stosowany w samochodach z silnikami benzynowymi z doładowaniem i bez – z wyjątkiem modeli Renault Clio R.S. i Megane R.S. oraz samochodów marki Alpine.

Norma RN17 pokrywa starsze specyfikacje RN0700 i RN0710. Olej może być stosowany także w jednostkach wysokoprężnych z filtrem DPF produkowanych od połowy 2018 r. oraz w silnikach bez filtra DPF wymagających normy RN0710.

Reklama

GTX 5W-30 RN17 z normą Renault RN 17 i z formułą o podwójnym działaniu usuwa nagromadzony szlam, a zapewniana przez produkt ochrona przed powstawaniem nowych osadów przewyższa wymagania najsurowszych standardów przemysłowych.

BP Europa SE Oddział w Polsce
ul. Jasnogórska 1, 31-358 Kraków
www.castrol.com

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama