PRODUKT ROKU 2015: EBC Yellowstuff (EBC Polska)

EBC Brakes
7.7.2015

Kategoria w konkursie:
części i akcesoria motoryzacyjne

EBC Yellowstuff to klocki hamulcowe, których materiał cierny wykonany jest na bazie włókien aramidowych. Zapewnia to wysoką skuteczność hamulców zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach występujących podczas wielokrotnych gwałtownych hamowań z wysokich prędkości na przykład podczas szybkiej jazdy autostradowej lub po torze wyścigowym podczas tzw. track days. Klocki te nie wymagają rozgrzania, a wysoka temperatura ostrej jazdy tylko wzmaga ich skuteczność. Klocki EBC Yellowstuff są obecnie produkowane w dwóch wersjach materiałowych – DM1846 i DM1793.

Obie te mieszanki były z powodzeniem stosowane w wyścigach, a obecnie przede wszystkim w codziennej eksploatacji drogowej dla kierowców ceniących sobie wysoką skuteczność, precyzję oraz stabilność temperaturową hamulców. W porównaniu ze standardowymi klockami oryginalnymi, EBC Yellowstuff bez wątpienia dają lepsze reakcje i wyczucie hamulca, są nieco twardsze, trwalsze i lepiej przystosowane do dynamicznego sportowego stylu jazdy. Są stworzone dla najbardziej wymagających kierowców oczekujących dużej siły hamowania i dużej odporności na zjawisko fadingu.

Jeżeli masz wątpliwości, jaki materiał cierny będzie najlepszy do twojego samochodu z uwzględnieniem twoich preferencji oraz stylu jazdy, specjaliści z EBC Brakes czekają na twoje zapytania.

EBC Polska Sp. z o.o.
ul. Marcika 29
30-443 Kraków
tel. 12 265 02 35
www.ebcbrakes.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę