Produkt nominowany: RBF 700 FL – syntetyczny płyn hamulcowy

Produkt nominowany: RBF 700 FL – syntetyczny płyn hamulcowy Motul
5.7.2021

Kategoria w konkursie: chemia motoryzacyjna

Opracowano go specjalnie, żeby zapewnić najwyższą z możliwych temperaturę wrzenia płynu hamulcowego w warunkach użycia wyczynowego, w których osiągane są najwyższe temperatury układów hamulcowych. Przeznaczony jest do wszystkich typów układów hamulcowych w samochodach rajdowych i wyścigowych (tarcze hamulcowe stalowe, ceramiczne, węglowe).

MOTUL (Racing Brake Fluid) RBF 700 FACTORY LINE to najnowszy syntetyczny płyn hamulcowy opracowany w celu oferowania wysokiej, stałej i maksymalnej siły hamowania w ekstremalnych temperaturach. Pozwala zminimalizować liczbę otworów wentylacyjnych w tarczach hamulcowych, poprawiając opór aerodynamiczny. Może być także używany z konwencjonalnymi tarczami stalowymi oraz do hydraulicznych systemów sterowania sprzęgłem.

RBF 700 FL spełnia wymagania DOT 4, co pozwala na codzienne stosowanie płynu w pojazdach o wysokich osiągach a nie tylko do użytku wyczynowego. MOTUL RBF 700 FL gwarantuje uzyskanie bardzo wysokiej temperatury wrzenia na sucho (336°C / 637°F) niespotykanej w typowych, nawet najwyższej jakości płynach hamulcowych. Umożliwia zatem skuteczne hamowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zapewnia też bardzo wysoką temperaturę wrzenia na mokro (205°C / 401°F), co także stawia go w światowej czołówce płynów hamulcowych.

Motul Deutschland GmbH – biuro w Warszawie
www.motul.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę