AutoExpert
Reklama
Reklama

Produkt nominowany: Liqui Moly Cera Tec nr 7181

Preview
Liqui Moly
30.6.2021
Reklama
Reklama

Kategoria w konkursie: chemia motoryzacyjna

Cera Tec to nowoczesny modyfikator tarcia do oleju. Preparat ten zmniejsza tarcie, wycisza silnik i obniża zużycie paliwa. Cera Tec łączy działanie azotku boru z pakietem aktywnej chemii opartej na związkach molibdenu. To podwójne działanie poprawia kompresję i zmniejsza tarcie w silniku. Azotek boru pokrywa wszystkie współpracujące elementy trwałą powłoką. Ta dodatkowa warstwa wypełnia wszystkie rysy i wżery w silniku, a pakiet chemii tworzy dodatkowy film olejowy. Cera Tec może być stosowany do silników, skrzyń biegów i mostów napędowych.

Reklama

Dodatek jest szczególnie zalecany do silników wyposażonych w filtr cząstek stałych, które wymagają olejów low saps. Oleje tego typu zawierają mniej dodatków ochronnych na bazie fosforu i cynku, ponieważ to właśnie te substancje po spaleniu tworzą popiół, który trwale zatyka filtr DPF.

Pełna ochrona silnika następuje po przejechaniu przez pojazd około 7000 km. Po tym czasie dodatek tworzy trwałą powłokę, dzięki czemu wystarcza na kolejne 50 000 km.

Powiązane firmy

Reklama

Cera Tec należy wlać do zimnego oleju silnikowego. Środek najlepiej zastosować bezpośrednio po wymianie oleju. Jedna butelka preparatu Cera Tec wystarcza na 5 l oleju silnikowego. Przed użyciem należy kilkukrotnie wstrząsnąć opakowaniem.

LIQUI MOLY Polska Sp. z o.o.
ul. Janka Muzykanta 60, 02-188 Warszawa
tel. +48 22 331 03 08
www.liqui-moly.pl

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama