Premiera montażownicy Artiglio Master 28 w Polsce

SAMiNWEST
21.2.2020

Do Polski trafiło urządzenie Artiglio Master 28. Montażownica dostępna jest w dwóch wersjach: z pneumatycznym i manualnym uchwytem mocującym.

Najważniejszą cechą sprzętu od producenta Corghi jest możliwość pracy na urządzeniu bez dźwigni. Odpowiedzialna za to technologia bezłyżkowa "SMART Corghi System" pozwala nie dotykać obręczy podczas którejkolwiek z faz pracy i niweluje naprężenia opony podczas faz demontażu i montażu.

Artiglio Master 28 występuje w wersji automatycznej i manualnej. Ta pierwsza z pneumatycznym uchwytem mocującym pozwala na szybszy i uniwersalny system mocowania kół. Posiada ona trzeci pedał, który pozycjonuje i zaciska koła na stole obrotowym, a po zakończeniu pracy zwalnia je. Manualna wersja urządzenia natomiast posiada osiowy talerz obrotowy mocujący, który umożliwia zerwanie stopki po obu stronach opony bez konieczności obracania samego koła.

Ponadto następca Artiglio Master 26 jest wyposażony w depresor, czyli tzw. "stopę słonia", konsolę sterowniczą z trzema roboczymi obszarami czy dynamiczne zbijaki z kontrolowaną penetracją skoku zbijania. Ponadto w zestawie są dołączone także odpowiednie akcesoria w zależności od wersji urządzenia.

Źródło: SAMiNWEST

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę