Pilkington Automotive Poland laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla Pilkington Automot
2.6.2020

Firma Pilkington Automotive Poland jest laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Została ona przyznana za prace badawczo-naukowe nad opracowaniem technologii gięcia szyb z powłokami typu Low E.

Organizatorem plebiscytu jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Inicjatywa ma na celu docenienie pracy innowatorów i inwestorów oraz organizacji, które wspierają działania składające się na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczno-gospodarczego. Obecność w gronie firm i przedsiębiorców doceniających rozwój naukowy w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań na rzecz polskiego przemysłu to duże wyróżnienie dla Pilkington Automotive Poland.

Nasza spółka istnieje na polskim rynku już od ponad 20 lat. Od początku staramy się maksymalnie wykorzystywać potencjał nowoczesnych technologii. Dzięki temu możemy badać oraz rozwijać innowacyjne metody produkcji. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. – Projekt, za którego realizację otrzymaliśmy wyróżnienie zmierza do opracowania innowacyjnej, niestosowanej dotychczas w warunkach produkcji masowej technologii wytwarzania laminowanych dachowych szyb samochodowych z powłokami funkcjonalnymi zaaplikowanymi na obu formatkach szkła stanowiących finalny produkt. Rozwiązanie to pozwoli nam na produkcję szyb samochodowych o zmniejszonym współczynniku przenikania ciepła – dodaje.

Zakończenie realizacji projektu badawczo-naukowego szacowane jest na marzec 2021 roku. Wdrożenie nowego rozwiązania pozwoli firmie Pilkington Automotive Poland na zmniejszenie strat energii na istniejących liniach produkcji. Ponadto, dzięki ich przystosowaniu zarówno do gięcia szkła tradycyjnego, jak i tego z powłokami refleksyjnymi, staną się one bardziej uniwersalne. Nowe rozwiązanie zapewnia również większą trwałość i stabilność termiczną powłok istniejących na szkle typu float.

Źródło: Pilkington Automotive Poland

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę