Nowość: Klucz udarowy HUZAIR 1/2'' model: KU-12E

Huzair
4.3.2019

W ofercie firmy Narzędzia sp. z o.o. pojawił się nowy model klucza udarowego HUZAIR 1/2'' – KU-12E.

Dysponuje siłą odkręcania na poziomie 1400 Nm, przy montażu można ustawić moc w zakresie od 90 do 650 Nm. Klucz waży 2,1 kg, jest przy tym doskonale wyważony, co zapewnia minimalne przeniesienie drgań na rękojeść, tym samym na nadgarstek mechanika. Zastosowano skuteczny i agresywny udar typu „spring-hammer” zamknięty w metalowej obudowie. Korpus silnika i rękojeść zostały wykonane z kompozytu. Wyprofilowana rękojeść dodatkowo pokryta jest elastomerem, co zapewnia ergonomiczny i pewny uchwyt. Obrotowy przełącznik kierunku obrotów i mocy dokręcania umieszczono w tylnej części obudowy. Klucz HUZAIR KU-12E cechuje się niskim średnim zużyciem powietrza (na poziomie 2,9 l/s). Uwaga! Parametry profesjonalnych kluczy udarowych ½" w warsztatowych warunkach pracy uzyskiwane są pod warunkiem spełnienia kilku kryteriów:

  • przewody sprężonego powietrza o średnicy wewnętrznej minimum 8 mm (zalecane 10 mm),
  • zalecana długość przewodu – do 10 m,
  • ciśnienie robocze w zakresie 6–7 barów (wskazanie najbliższego manometru) kiedy klucz jest włączony i ustawiony na odkręcanie.
Reklama

Ponadto zalecane jest stosowanie szybkozłączy, bloków przygotowania powietrza i pozostałej armatury pneumatycznej wysokiej jakości o maksymalnie dużej wydajności/przepływie sprężonego powietrza. Niezbędne do prawidłowej i długiej pracy silnika pneumatycznego jest podawanie oleju pneumatycznego ze sprężonym powietrzem lub podawaniem bezpośrednio do wlotu powietrza kilku kropel przed rozpoczęciem pracy i po jej zakończeniu.

Wszystkie narzędzia linii Huzair można zobaczyć na stronie internetowej www.huzair.pl.

Reklama

Źródło: Narzędzia sp. z o.o.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę