Nie żyje Jacek Bąk, Prezes Zarządu firmy PPUH AUTOPART Jacek Bąk Sp. z o.o. oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej AUTOPART SA

Nie żyje Jacek Bąk Autopart
12.8.2022

Zawiadamiamy o pożegnaniu śp. Jacka Bąka, założyciela i współwłaściciela mieleckiej firmy AUTOPART. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się we wtorek 16 sierpnia w Mielcu.

 

Poniżej publikujemy komunikat wydany przez Zarząd spółki AUTOPART SA:

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Jacek Bąk, Prezes Zarządu firmy PPUH AUTOPART Jacek Bąk Sp z o.o. oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej AUTOPART SA.

Jacek Bąk z zawodu był inżynierem mechanikiem. Ukończył studia na kierunku Technologia i Budowa Maszyn na Politechnice Krakowskiej. Karierę zawodową rozpoczął w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym WSK PZL Mielec, gdzie pracował jako konstruktor. W 1982 roku założył własne przedsiębiorstwo, które obecnie zalicza się do czołowych producentów akumulatorów w UE.

Powiązane firmy

Jacek Bąk był wizjonerem obdarzonym niezwykłą intuicją biznesową, człowiekiem, który słowo „rozwój” odmieniał przez wszystkie przypadki i nauczył tej filozofii wszystkich, z którymi pracował. Z Mielcem związany był przez całe swoje życie, pomagał i wspierał liczne projekty, organizacje i instytucje. W 2000 roku został wybrany Mielczaninem Roku, a 19 lat później otrzymał od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medal za Długoletnią Służbę przyznawany za wybitne osiągnięcia na arenie działalności zawodowej.

Jacek Bąk był jednym z inicjatorów i sygnatariuszy powstania Stowarzyszenia Producentów i Importerów Akumulatorów i Baterii w Polsce. Przez wiele lat aktywnie działał jako członek zarządu tego Stowarzyszenia. Współpracował z uczelniami i instytutami naukowymi – w tym z Komitetem Badań Naukowych i Radą Naukową Centralnego Laboratorium Akumulatorów i Ogniw.

Dążył do rozwoju kompetencji swoich pracowników, motywując ich do stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Wiedzę techniczną zdobywał m.in. podczas licznych podróży zagranicznych, gdzie zapoznawał się z nowatorskimi rozwiązaniami produkcyjnymi i technologicznymi. Jego ambicją było, aby park maszynowy AUTOPART był najwyższej jakości i pochodził od najlepszych producentów na świecie.

Obecnie AUTOPART jest nowoczesną firmą, która stosuje rozwiązania i wysokie standardy we wszystkich obszarach aktywności zawodowej. Akumulatory AUTOPART cieszą się dobrą renomą na rynku i są sprzedawane do około 50 krajów z różnych regionów świata.

Jacek Bąk był wspaniałym mężem, ojcem i dziadkiem. Od 40 lat z sukcesem prowadził firmę, angażując w jej rozwój i funkcjonowanie członków swojej rodziny. Dzięki takim działaniom, doświadczeniu oraz wysokim kwalifikacjom Zarządu obu spółek wchodzących w skład grupy AUTOPART zapewniona jest kontynuacja działalności firm na dotychczasowych zasadach.

Źródło: Autopart

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę