Myjka ultradźwiękowa do warsztatu regeneracji części samochodowych i nie tylko

Myjka ultradźwiękowa Ultratecno RoTec

Warsztaty regenerujące silniki, turbosprężarki czy inne części samochodowe mają na co dzień do czynienia z bardzo mocno zabrudzonymi elementami, które trzeba wyczyścić z nagromadzonego przez lata nagaru, oleju i innych zanieczyszczeń. Jedną z najskuteczniejszych i coraz bardziej popularnych metod czyszczenia takich części jest mycie w myjce ultradźwiękowej.

Znakomite efekty i czyste detale to nie jedyne zalety tej metody – poza załadunkiem i rozładunkiem obsługa urządzenia nie wymaga obecności pracownika. 

Jednym z wiodących producentów myjek ultradźwiękowych na  świecie – zarówno dla branży regeneracji, jak i produkcji części – jest hiszpańska firma Ultratecno. Dzięki swojemu ponad 50-letniemu doświadczeniu w rozwijaniu i produkcji  maszyn wykorzystujących technologię ultradźwiękową, oferuje myjki dopracowane, sprawdzone i gotowe do pracy w najtrudniejszych warunkach. Co ważne, sama maszyna oraz wszystkie jej kluczowe komponenty, jak przetworniki i generatory ultradźwięków, produkowane są w siedzibie firmy w Hiszpanii, aby zapewnić ich jak  najwyższą jakość.

Myjka Ultratecno

Na tle konkurencji wyróżniają się one przede wszystkim lepszą wydajnością mycia dzięki zastosowaniu cyfrowo zsynchronizowanych ultradźwięków o częstotliwości 28 kHz, która jest najskuteczniejsza w usuwaniu bardzo wymagających zanieczyszczeń. Znacznym ułatwieniem w codziennej pracy jest pneumatycznie podnoszona platforma załadunkowa, na której umieszcza się części i która porusza się podczas mycia i wzmacnia jego efekt. Myjka posiada też separator oleju z pompą do oddzielania olejów i smarów od kąpieli oraz specjalną izolację akustyczną i cieplną, która zapewnia komfortową pracę oraz niskie straty ciepła podczas pracy i przestoju. 

Dzięki tym i innym innowacyjnym cechom firma Ultratecno z powodzeniem dostarcza niezawodne, wydajne i oszczędne myjki do największych zakładów produkcyjnych i regenerujących takie części, jak głowice cylindrów, tłoki, bloki silników, chłodnice, turbosprężarki, pompy, filtry i wiele innych.

Myjki te, przy zastosowaniu uniwersalnej chemii, pozwalają na mycie bardzo szerokiego wachlarza części, wykonanych z różnych materiałów i zabrudzonych różnymi substancjami.

Wyłącznym dystrybutorem maszyn Ultratecno w Polsce jest firma RoTec Polska.

Źródło: RoTec

O Autorze

Robert Niemiec

Koordynator serwisu i sprzedaży / Service and sales coordinator

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę