Produkt nominowany: Motul Classic 80’s 90’s 10W30 i 10W40

Motul Classic 80’s 90’s 10W30 i 10W40 Motul
29.6.2021

Kategoria w konkursie: chemia motoryzacyjna

Moda na samochody klasyczne trwa. Motul rozszerza ofertę olejów serii Classic dedykowanych pojazdom zabytkowym, klasycznym i youngtimerom o dwa nowe półsyntetyczne oleje silnikowe przeznaczone do nowoczesnych klasycznych pojazdów z lat 80. i 90. XX w.

W erze spopularyzowanej przez postęp w technologiach silników te oleje o wysokiej zawartości cynku (ZDDP) i molibdenu opracowano w tamtym okresiew celu zrównoważenia osiągów i ochrony w konstrukcjach silników wolnossących, doładowanych i turbodoładowanych. Unikalne dodatki zapewniają doskonałą ochronę silnikom, oferują doskonałe właściwości niskotemperaturowe, aby zapobiec zużyciu silnika podczas rozruchu.

Opracowane z użyciem syntetycznej bazy olejowej odpornej na utlenianie pozwalają zachować stabilną lepkość, aby utrzymać stałe ciśnienie oleju silnikowego i wytrzymałość filmu olejowego w wysokich temperaturach. Obie dostępne klasy lepkości 10W30 oraz 10W40 wpisują się idealnie w potrzeby konstrukcyjne silników z lat 80. i 90. XX w. Lepkość 10W40 jest polecana szczególnie do samochodów konstrukcji europejskich, natomiast wersja 10W30 to szczególny ukłon w kierunku posiadaczy samochodów japońskich czy amerykańskich. Szczególnie konstrukcje amerykańskie wymagały oleju o lepkości 10W30 i bardzo wysokiej zawartości cynku (ZDDP).

Motul Deutschland GmbH – biuro w Warszawie
www.motul.pl

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia