Kobra w natarciu

Bizol
17.7.2018

BIZOL poza wysokiej jakości olejami silnikowymi, dodatkami do paliw i płynami eksploatacyjnymi posiada w swojej ofercie szeroką gamę chemii samochodowej. Produkty te są w postaci sprayu.

Jak wiadomo czasami potrzebna jest precyzyjna aplikacja środka, innym razem – do większych prac – bardziej odpowiedni jest szeroki strumień. Do tej pory służyły do tego 2 końcówki – jedna standardowa, gotowa do użycia po zdjęciu pokrywki, druga precyzyjna w postaci nasadki rozpylającej z wężykiem dodana była do opakowania i wymagała samodzielnego zamontowania.

Rozwiązanie to, chociaż standardowo stosowane od lat, w wielu produktach dostępnych na rynku, miało kilka niedogodności, po pierwsze – końcówkę precyzyjną ciężko założyć w roboczych rękawicach, po drugie – wężyk często się zwijał i łatwo go było zgubić, po trzecie – nie było możliwości zamknięcia opakowania z założoną końcówką precyzyjną. Aby wykluczyć te niedogodności i zwiększyć komfort pracy BIZOL wprowadza nowe opakowania,  które zostały wyposażone w wielofunkcyjne głowice typu Cobra.

Charakteryzują się one tym, że są natychmiast gotowe do działania szerokim strumieniem (nie posiadają zdejmowanej pokrywki), zawierają zginaną, na stale założoną sztywną rurkę, którą wystarczy podnieść, aby precyzyjnie aplikować środek wąskim strumieniem. Rozwiązanie to powoduje, że żaden element się nie zgubi, ponieważ nie ma potrzeby operowania drobnymi częściami. Spray działa w każdej pozycji, także „do góry nogami”, a sztywna rurka pozwala dozować produkt, również w trudno dostępne miejsca, gdzie tradycyjny wężyk się zwijał i nie było możliwości jego podtrzymania. Szeroki, antypoślizgowy przycisk umieszczony został w zagłębieniu, co zapobiega przypadkowemu rozpyleniu środka, gdy opakowanie upadnie przyciskiem, np. na podłogę. I wreszcie, grube, ochronne rękawice nie utrudniają już pracy.

W pierwszej kolejności opakowania z wielofunkcyjnymi głowicami typu Cobra zastosowano w uniwersalnym środku czyszczącym BIZOL MultiClean+ c34, wielofunkcyjnym środku do smarowania, czyszczenia i zabezpieczania powierzchni BIZOL Universal+ u40 oraz odrdzewiaczu BIZOL Unblock+ f21. Jednak stopniowo wszystkie spraye od BIZOL-a sprzedawane będą w nowych opakowaniach.

Źródło: Informajca prasowa Bizol

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę