Jubileuszowy Rajd Kormoran

23.8.2016

40. jubileuszowy Rajd Kormoran już w ten weekend. Partnerem wydarzenia jest Inter Cars, a wśród uczestniczących w nim załóg jest również Krzysztof Oleksowicz z Sebastianem Sadowskim. 

Rajd Kormoran – Memoriał im. Mariana Bublewicza odbędzie się w najbliższy weekend, 27-28 sierpnia, w Mikołajkach. Będzie to jubileuszowa, 40 edycja wydarzenia. Jednocześnie rajd stanowić będzie 4 rundę Szuter Cup 2016.

Biuro rajdu zlokalizowane będzie w Gościńcu Amelia, a nieopodal, przy torze rajdowym, znajdować się będzie park serwisowy. Tam też będą odbywać się badania kontrolne.

Rajd składać się będzie z 1 etapu i 4 sekcji. Zostanie przeprowadzony w ciągu jednego dnia, w sobotę. Na zawodników czeka 9 odcinków specjalnych OS Tałty, OS Baranowo, OS Sady, OS Tor. Łączna długość trasy to 161,87 km. Dzień wcześniej, w piątek, odbędzie się odcinek kwalifikacyjny, jednak start w nim nie jest obowiązkowy.

Obecnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w Kormoranie. Wśród załóg, które zadeklarowały chęć uczestnictwa, jest m.in. Krzysztof Oleksowicz z Sebastianem Sadowskim, startujący Fordem Fiestą R5. Ponadto, do rajdu zgłosili się również: Zbigniew Staniszewski/Sebastian Rozwadowski, Krzysztof Predko, Karol Szumski/Dominik Gorący, Paweł Latos, Krzysztof Skiba/Bartek Wyszkowski, Pajka/Bartosz Dzienis, Maciej Mielniczyn/Daniel Leśniak.

Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę