Instalacja fotowoltaiczna na dachu mieleckiej fabryki akumulatorów

Instalacja fotowoltaiczna na dachu fabryki AUTOPART AUTOPART
8.11.2023

2400 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 1000 MWH zamontowano na dachu mieleckiej firmy AUTOPART, produkującej akumulatory samochodowe, i już dziś jest to największa tego typu instalacja w Mielcu i okolicach. Instalacja jest częścią inwestycji proekologicznych, które firma konsekwentnie realizuje.

AUTOPART produkuje rocznie ponad 2 mln akumulatorów, które ładowane są wyłącznie w mieleckiej fabryce. Zapotrzebowanie na energię jest ogromne, więc firma zdecydowała się na inwestycję w dodatkowe źródła energii. Ze względów ekologicznych i infrastrukturalnych wybrano system międzynarodowej firmy House Solutions, specjalizującej się w rozległych instalacjach fotowoltaicznych.

panele fotowoltaiczne na dachu fabryki

Na dachu fabryki AUTOPART zamontowano 2400 paneli, które dziś pozwalają na produkcję około 1000 MWH energii elektrycznej i zmniejszenie emisji CO2 o ponad 700 ton rocznie. Wybierając wykonawcę projektu, zwracaliśmy uwagę na najwyższą jakość falowników i optymalizatorów, by niemal w 100% wykorzystać moc paneli. Ponadto, obsługa tej instalacji nie wymaga od nas żadnych dodatkowych osób – pomocna aplikacja ułatwia naszemu energetykowi kontrolę i daje pełny obraz pracy całego systemu – wyjaśnia Waldemar Rzeszutek, wiceprezes ds. inwestycji AUTOPART.

Instalacja fotowoltaiczna to kolejna inwestycja proekologiczna firmy. AUTOPART posiada już własną podczyszczalnię wody – w obiegu zamkniętym, przefiltrowana i oczyszczona woda trafia ponownie do procesów technologicznych. Jest wykorzystywana m.in. do napełniania wanien wodą w procesie formowania akumulatorów oraz do mycia posadzek i maszyn.  Ponadto, firma dysponuje nowoczesnymi systemami filtracyjnymi HEPA oraz szeregiem innych rozwiązań wspierających ochronę środowiska. Potwierdzeniem działań proekologicznych jest certyfikat środowiskowy ISO 14001 SGS. 

instalacja fotowoltaiczna na dachu fabryki

***
AUTOPART jest mielecką firmą z polskim kapitałem. Od 40 lat dostarcza akumulatory na rynek rodzimy i do blisko 50 innych krajów na całym świecie. Firma zatrudnia 400 osób i jest ważnym podmiotem życia gospodarczego w regionie podkarpackim.

Źródło: AUTOPART

AUTOPART SA

AUTOPART SA

AUTOPART to polski producent akumulatorów do wszystkich typów pojazdów, zatrudniający blisko 400 osób. Firma powstała 40 lat temu w Mielcu, gdzie do dziś mieści się zakład produkcyjny. AUTOPART wykorzystuje najnowsze technologie, osiągnięcia robotyki i automatyzacji. Rocznie firma produkuje 2,5 mln akumulatorów, z czego aż 70% trafia do 50 krajów na całym świecie. Marka AUTOPART obecna jest w całej Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Oferta:

Akumulatory kwasowo-ołowiowe: standardowe (również JIS), SMF, EFB, deep cycle – przeznaczenie: samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, maszyny i urządzenia rolnicze, łodzie i kampery, pojazdy specjalistyczne.

Profil Firmy

AUTOPART SA