Gama produktów: XTRA – Brembo – Nominacja: Produkt Roku 2024

Gama produktów: XTRA – Brembo – Nominacja: Produkt Roku 2024

Kategoria w konkursie: części i akcesoria

Ta ekskluzywna linia powstała w oparciu o doświadczenia marki zdobyte na rynku OE. Obejmuje ona szeroką gamę rozwiązań z zakresu układów hamulcowych przeznaczonych na rynek aftermarket. 

Brembo prezentuje gamę Xtra – części do układów hamulcowych, które łączą wyjątkowe osiągi z atrakcyjnym wyglądem – by czerpać przyjemność ze sportowej jazdy w każdych warunkach. Produkty z serii Xtra doskonale zaspokajają potrzeby kierowców pasjonatów. 

Zapewniająca 60% pokrycia parku samochodowego, gama Xtra obejmuje ponad 300 numerów katalogowych tarcz, 200 numerów klocków oraz zaciski X-Style, które są najmłodszymi członkami tej rodziny produktów. Gama Xtra składa się z tarcz Brembo Xtra, tarcz Brembo Max, klocków hamulcowych Brembo Xtra i zacisków Brembo X-Style.

Tarcze Brembo Xtra opracowano tak, by zapewnić wydajny system chłodzenia z lepszą cyrkulacją powietrza i z ulepszoną zdolnością do rozpraszania ciepła oraz wody.

Tarcze Brembo Max mają unikalny kształt (nawiercana tarcza umożliwia uzyskanie wyższego współczynnika tarcia), a tym samym osiągają większą wydajność w początkowych etapach hamowania, nawet przy wysokich temperaturach. 

Klocki hamulcowe Brembo Xtra zaprojektowano z myślą o harmonijnej współpracy z tarczami Brembo Xtra i Brembo Max, by ich użytkownicy mogli czerpać korzyści z doskonałych osiągów i najwyższej możliwej precyzji. Połączenie 30 różnych komponentów pozwoliło uzyskać wyjątkowy materiał cierny, idealny do jazdy sportowej, odznaczający się wysoką trwałością podczas użytkowania na drogach.

Przeznaczone do modeli premium zaciski hamulcowe Brembo X-Style to najnowsza linia produktów aftermarket. Mogą one służyć do personalizacji samochodu, łącząc elegancję aluminiowych zacisków Brembo z oryginalnością kolorystyczną, dopasowaną do indywidualnych cech pojazdu i jego właściciela. 

BREMBO Brembo S.p.A.
 Viale Europa, 4, 24040 Stezzano (Bg) Italy 
 bremboparts.com

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Produkt Roku 2024 w kategorii Części zamienne i akcesoria motoryzacyjne

Brembo S.p.A.

Brembo S.p.A.

Brembo SpA jest światowym liderem i uznanym innowatorem technologii hamulców tarczowych w pojazdach. Brembo dostarcza wysokowydajne układy hamulcowe dla najważniejszych producentów samochodów, pojazdów użytkowych i motocykli na całym świecie, a także sprzęgła i inne części używane w motosporcie, gdzie  na koncie Brembo jest już ponad 400 mistrzostw. Obecnie firma działa w 14 krajach na 3 kontynentach, posiada 24 zakłady produkcyjne i komercyjne oraz zatrudnia ponad 10 800 pracowników, z których około 10% to inżynierowie i specjaliści ds. Produktów zajmujący się badaniami i rozwojem.

Brembo bardzo aktywnie działa na rynku części zamiennych, potocznie zwanym „aftermarket”. Oferuje szeroką gamę elementów układu hamulcowego: klocki hamulcowe, bębny, szczęki, elementy hydrauliczne, płyn hamulcowy, a przede wszystkim całą gamę tarcz: lakierowane w technologii UV, dwuczęściowe (pływające, kompozytowe i współodlewaneodlewane), seria X (tarcze nacinane Brembo Max i nawiercane Xtra oraz klocki Xtra) oraz smar B-QUIET. Produkty Aftermarket dokładnie takie same standardy jakościowe i technologiczne jak komponenty przeznaczone na rynek OE. Udało się to dzięki pionowej integracji głównych procesów produkcyjnych i całkowitej kontroli firmy nad każdym etapem produkcji: badania i rozwój, obróbka skrawaniem, cykle testowe na hamowniach, na droga i dystrybucja. Ponadto wszystkie produkty Brembo Aftermarket są zgodne z certyfikatem UN-ECE R 90, który został wdrożony i ustandaryzowany dla wszystkich rynków. Hamulce są składnikiem aktywnego bezpieczeństwa: nie ma kompromisów, jeśli chodzi o wydajność i jakość.

Profil Firmy

Brembo S.p.A.

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Produkt Roku 2024 w kategorii Części zamienne i akcesoria motoryzacyjne