EuroSkills Gdańsk 2023 – ósma edycja konkursu rusza już za kilka dni!

EuroSkills Gdańsk 2023 – ósma edycja konkursu EuroSkills Gdańsk

EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności. Hasłem przewodnim całego przedsięwzięcia jest: We can change the world #UnitedBySkills.

Odbywający się co dwa lata (i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi) EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszymi w Europie, w wybranej przez siebie umiejętności.

Siła młodości i umiejętności

EuroSkills Gdańsk 2023 powita 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat z 32 krajów. Wezmą oni udział w konkursach i pokazach z zakresu 43 różnych umiejętności, w tym m.in. mechanika samochodowa, mechanika pojazdów ciężarowych, malowanie samochodów i naprawa karoserii samochodów. Spodziewanych jest ok. 100 000 uczestników wydarzenia z całej Polski i zagranicy. 

Zawodnicy w akcji

Zawodnicy EuroSkills reprezentują swoich rówieśników z kraju i są wybierani do rywalizacji w EuroSkills, po wzięciu udziału w krajowych konkursach organizowanych w krajach członkowskich WorldSkills Europe.

Podczas EuroSkills, zawodnicy muszą wykazać się umiejętnościami technicznymi zarówno indywidualnie jak i zbiorowo, aby wykonać konkretne zadania w swojej konkurencji. Zawodnicy EuroSkills mają za zadanie wykonać projekt testowy lub serię projektów w ściśle określonych ramach czasowych w ciągu trzech dni. Projekty wymagają złożonej wiedzy technicznej i umiejętności, których młodzi ludzie uczą się i opanowują w trakcie studiów i szkoleń w miejscu pracy.

Eksperci czuwają nad przebiegiem wydarzenia

Ponad 600 zawodnikom na EuroSkills towarzyszyć będzie 600+ Ekspertów z przemysłu i sektora edukacji z całej Europy. Eksperci WorldSkills Europe są kluczową częścią ekosystemu EuroSkills. Każda z 43 konkurencji na EuroSkills wymaga dedykowanego zespołu ekspertów, kierowników warsztatów i wolontariuszy, aby rozgrywka mógła się odbyć. Eksperci WorldSkills Europe reprezentują swój kraj członkowski, dzieląc się swoim doświadczeniem w zakresie umiejętności, handlu lub technologii.

Sprawdzeni Partnerzy 

Do współpracy w organizcję eventu zaangażowano firmy, które od lat kształtują rynek polski i międzynarodowy. Przedsiębiorstwa, które patronują EuroSkills 2023, stawiają na rozwój kompetecji zawodowych i wyznaczają ścieżki rozwoju pracownikom z różnych sektorów. Wszystko zgodnie z myślą: „Możemy zmienić świat”. Więcej szczegółów o wydarzeniu w Gdańsku – na stronie internetowej

Źródłó: EuroSkills 2023

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę