Enkoder magnetyczny zintegrowany z łożyskiem – SNR – autoExpert nominuje

Enkoder magnetyczny – autoExpert nominuje

Kategoria w konkursie: części i akcesoria warsztatowe

Każdy mechanik wie, że ta praca potrafi zaskoczyć i przyprawić o niejeden siwy włos. Niektóre naprawy są rutynowe, zwykle te wywołane naturalnym zużywaniem się części wskutek ich eksploatacji. Inne natomiast wymagają dogłębnej diagnozy i często potrafią przysporzyć kłopotu warsztatowi. Wszystko zależy od marki auta, rocznika czy rodzaju usterki. Każdy mechanik wie również, że niektóre części są na tyle delikatne, że można je uszkodzić zaraz po lub nawet w trakcie montażu, dlatego wiedza i doświadczenie mają ogromne znaczenie.

Powiązane firmy

NTN-SNR Polska Sp. z o.o.

NTN to firma znana jako producent łożysk, ale czy tylko? 100 lat doświadczenia, badań i ogromny zakres produkowanych części to zdecydowanie coś więcej niż zwykły producent. Technicy NTN starają się być w stałym kontakcie z klientami na całym świecie, udzielając nie tylko rad dotyczących produktów NTN, ale również ogólnej wiedzy z zakresu mechaniki i mechatroniki samochodowej. Z tego też powodu chcielibyśmy cyklicznie przedstawiać Państwu ciekawe przypadki i rozwiązania z zakresu naszych produktów i odpowiadać na techniczne pytania, na które czekamy do końca sierpnia 2023 roku, pod adresem: anna.nowak@ntn-snr.fr, z dopiskiem w tytule PYTANIE TECHNICZNE.

NTN ekoder magnetyczny NTN-SNR

Dziś skupimy się na enkoderze magnetycznym. Czy wiedzieliście, że enkoder magnetyczny jako element współpracujący z czujnikiem położenia wału korbowego bardzo łatwo uszkodzić przy montażu, ponieważ pył znajdujący się wewnątrz obudowy, w styczności z magnesem, np. w przenośnej lampce może uszkodzić cały układ.

SNR_logo

NTN-SNR Polska Sp. z o.o.

NTN-SNR Polska Sp. z o.o.

Grupa NTN działa na rynkach w Europie, Ameryce Południowej, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. W swoim portfolio posiada takie marki jak: NTN, SNR, BCA Bearings i Bower. Zajmuje 3 miejsce na świecie w produkcji łożysk. Posiada 26 zakładów produkcyjnych, w których produkuje 430 000 części dziennie. 25 000 pracowników grupy NTN wykorzystuje wiedzę i doświadczenie, by wspierać klientów na całym świecie. Dzięki 97 biurom handlowym i placówkom projektowo-produkcyjnym, grupa NTN projektuje, produkuje i dostarcza części najwyższej jakości przeznaczone w dużej części na wyposażenie fabryczne. Oprócz motoryzacji, Grupa NTN jest także uznanym dostawcą dla: branży lotniczej, przemysłu ciężkiego, energetyki wiatrowej, kolejnictwa, włókiennictwa, rolnictwa, przemysłu maszyn budowlanych i wydobywczych oraz hutnictwa.

Przegląd oferty:

Grupa NTN jest dziś jednym z liderów rynku części zamiennych do samochodów osobowych i jednocześnie jednym z największych producentów części oryginalnych. Grupa NTN może pochwalić się bogatą ofertą części zawieszenia, osprzętu silników, elementów przeniesienia napędu, łożysk kół, zestawów układów rozrządu oraz łożysk skrzyń biegów. W fabrykach grupy NTN, zlokalizowanych na 5  kontynentach, każdego dnia produkowane są setki tysięcy części. Firma oferuje szeroki zakres produktów dla pojazdów wielu znanych marek, nie tylko europejskich.

Profil Firmy

NTN-SNR Polska Sp. z o.o.