Dwa w jednym i nieograniczone możliwości

Galaxy Dual – dwa w jednym i nieograniczone możliwości AutoPart
8.11.2023

Akumulatory głębokiego rozładowania cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zastosowanie tego typu produktów jest praktycznie nieograniczone – służą jako źródło prądu w łodziach i kamperach, wspierają instalacje fotowoltaiczne, tymczasowe światła drogowe i wiele innych urządzeń. Do gamy akumulatorów głębokiego rozładowania AUTOPART, dołączył produkt dwufunkcyjny – Galaxy DUAL, akumulator rozruchowy i semitrakcyjny w jednym.

Linia GALAXY DUAL powstała w odpowiedzi na oczekiwania rynku łodzi i kamperów, który rozwinął się znacząco w ostatnich latach nie tylko w Europie, ale równie mocno w Polsce. Akumulatory podwójnego zastosowania sprawdzają się szczególnie w mniejszych środkach transportu wodnego, gdzie często nie ma miejsca na osobne akumulatory rozruchowe i semitrakcyjne. DUAL łączy te funkcje w kompaktowe rozwiązanie zasilające.

akumulator Autopart Galaxy Dual

Galaxy DUAL to połączenie doświadczenia w produkcji akumulatorów rozruchowych i semitrakcyjnych, by otrzymać wysokiej klasy produkt o długiej żywotności, bezobsługowy i bezpieczny. W jego konstrukcji zastosowaliśmy sprawdzone rozwiązania z innych topowych produktów AUTOPART, a dodatkowo po raz pierwszy użyto nowego rodzaju membrany, co znacząco wpłynęło na żywotność produktu.

akumulator Autopart Galaxy Dual

Galaxy DUAL wykonany jest z grubszych, odpornych na korozję płyt, wykonanych ze specjalnego stopu ołowiu i materiału aktywnego przeznaczonego do akumulatorów rozruchowych i głębokiego rozładowania. Dodatkowo zastosowano separator wpływający na zdolność rozruchową oraz włókninę poprawiającą właściwości antywibracyjne akumulatora. Konstrukcja zewnętrzna charakteryzuje się szczelną pokrywą SMF oraz podwójnymi zaciskami, które umożliwiają zastosowanie adapterów do połączeń śrubowych.

akumulator Autopart Galaxy Dual

Akumulatory Galaxy DUAL dostępne są w 8 rodzajach pojemności (od 75 Ah do 170 Ah) i różnych rodzajach obudów.

Akumulatory Galaxy DUAL wzbogacają ofertę akumulatorów semitrakcyjnych, reprezentowaną dotychczas przez Galaxy Voyager.

akumulator Autopart Galaxy Voyager

 

akumulator Autopart Galaxy Voyager

 

akumulator Autopartner Galaxy Voyager

 

Recykling akumulatorów Galaxy

Akumulatory Galaxy DUAL i Galaxy Voyager są produktami, które podlegają recyklingowi. Podczas zakupu nowego produktu, należy zwrócić zużyty akumulator w miejscu zakupu. Z akumulatorów odzyskiwany jest ołów, polipropylen oraz elektrolit. W procesie recyklingu w hutach i innych zakładach przetwarzania otrzymywane są komponenty ponownie wykorzystywane w produkcji akumulatorów.  

Źródło: AUTOPART

AUTOPART SA

AUTOPART SA

AUTOPART to polski producent akumulatorów do wszystkich typów pojazdów, zatrudniający blisko 400 osób. Firma powstała 40 lat temu w Mielcu, gdzie do dziś mieści się zakład produkcyjny. AUTOPART wykorzystuje najnowsze technologie, osiągnięcia robotyki i automatyzacji. Rocznie firma produkuje 2,5 mln akumulatorów, z czego aż 70% trafia do 50 krajów na całym świecie. Marka AUTOPART obecna jest w całej Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Oferta:

Akumulatory kwasowo-ołowiowe: standardowe (również JIS), SMF, EFB, deep cycle – przeznaczenie: samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, maszyny i urządzenia rolnicze, łodzie i kampery, pojazdy specjalistyczne.

Profil Firmy

AUTOPART SA