Clarios wspiera warsztaty. Kampania „VARTA.WYSTARTUJ NA NOWO.” Konkurs fotograficzny.

7.8.2020

Po widocznym spadku ruchu drogowego, na skutek ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa, życie codzienne właściwie wróciło już do normalności. Coraz większą rolę zaczynają odgrywać samochody prywatne, które zapewniają bezpieczny przejazd do pracy, na zakupy, na urlop, w odwiedziny do rodziny i znajomych – bez tłoku, z jakim trzeba się liczyć w środkach transportu publicznego. 

Warsztaty działają już w też normalnym trybie, świadcząc klientom pełen zakres usług. Dlatego zachęcamy je do sprawdzania „kondycji” akumulatora w każdym pojeździe pojawiającym się w warsztacie. Pozwala to wykryć egzemplarze w złym stanie technicznym, zanim zaczną one sprawiać problemy. Dzięki takiej diagnostyce warsztat zyskuje w oczach klientów, gdyż uwalnia ich od ewentualnych kosztów i kłopotów, jakie mogą powstać w wyniku niespodziewanej awarii akumulatora. Takie prewencyjne działanie i profesjonalna obsługa zwiększa lojalność kierowców i sprawia, że chętniej powracają oni do danego warsztatu. Z kolei warsztat zyskuje możliwość zwiększenia sprzedaży.
Według statystyk firmy Clarios stan aż 34% akumulatorów testowanych w Europie nadaje się do wymiany. Obciążeniem dla akumulatorów jest coraz większa liczba odbiorników energii elektrycznej w samochodach. Klienci rzadko zdają sobie z tego sprawę, że niektóre z nich np.  alarm albo systemy dostępu bezkluczykowego muszą pozostawać w trybie ciągłej gotowości. Podczas pandemii wiele samochodów było wykorzystywanych wyłącznie do jazdy na niewielkie odległości – często niewystarczające do pełnego naładowania akumulatora. Szczególnie zalecane są regularne przeglądy starszych akumulatorów oraz akumulatorów w samochodach, które nie były przez jakiś czas używane.

Powiązane firmy

infografika skutki pandemii Clarios Skutki pandemii według badania przeprowadzonego przez Clarios.

Trwająca od miesiąca kampania „VARTA.WYSTARTUJ NA NOWO.” wspiera warsztaty kupujące akumulatory VARTA u oficjalnych dystrybutorów Clarios. Poza bonami jakie można otrzymać za zakupy VARTY, 4 sierpnia na platformie:

https://www.wystartuj-na-nowo.pl/

ruszył konkurs fotograficzny. Zachęcamy wszystkie warsztaty do wzięcia udziału, do wygrania są wartościowe nagrody. Kolejne konkursy planowane są na drugą połowę sierpnia oraz wrzesień.
Przypominamy też o Programie Testowania Akumulatorów VARTA i portalu VARTA PARTNER PORTAL do którego można się zalogować klikając TUTAJ.

gdzie znajdują się wszystkie informacje niezbędne do prawidłowej wymiany akumulatora obejmujące: wskazanie odpowiedniego typu (parametry, technologia), miejsce jego montażu oraz dokładną instrukcję jego wymiany.
Poza wsparciem warsztatów prowadzimy też kampanię „VARTA.WYSTARTUJ NA NOWO.” skierowaną do kierowców. W wybranych mediach i za pośrednictwem platform społecznościowych informujemy właścicieli samochodów o zwiększonym ryzyku awarii akumulatora po okresie przestoju w użytkowaniu albo użytkowaniu na krótkich odcinkach. Zachęcamy ich do wizyty w warsztacie aby wykonać test i sprawdzić akumulator, tym bardziej że okres wakacyjny w pełni i warto upewnić się przed wyjazdem na urlop, że zarówno samochód jak i akumulator są na niego gotowi.

Clarios Poland Sp. z o.o.

Clarios Poland Sp. z o.o.

Firma Clarios producent m.in. akumulatorów VARTA  jest światowym liderem w dziedzinie akumulatorów samochodowych dla systemów start-stop oraz nowoczesnych akumulatorów do pojazdów o napędzie hybrydowym i elektrycznym.

50 centrów produkcji, recyklingu i dystrybucji dostarcza ponad jedną trzecią światowej produkcji akumulatorów ołowiowo-kwasowych głównym producentom samochodów oraz sprzedawcom na rynku wtórnym.

Akumulatory marki VARTA montowane są w milionach samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli oraz przyczep kempingowych. Każdy akumulator to efekt ciężkiej pracy oraz wieloletniego doświadczenia inżynierów. Obecnie w szerokiej ofercie dostarczanych produktów znajdują się akumulatory do samochodów osobowych VARTA Dynamic Trio: Silver, Blue i Black. Akumulatory VARTA Blue Dynamic EFB oraz VARTA Silver Dynamic AGM przeznaczone do pojazdów z systemem start-stop. Ponadto marka poszerzyła swoją ofertę o akumulatory dodatkowe/wspomagające VARTA Auxiliary.  Kolejne pozycje w portfolio to VARTA PROMOTIVE TRIO: Silver, Blue i Black, przeznaczone dla samochodów ciężarowych. Ponadto dla pojazdów użytkowych o częstych cyklach rozładowania i ładowania firma oferuje  akumulator VARTA Promotive EFB. I ostatnio wprowadzony na rynek VARTA PROMOTIVE AGM – jedyny akumulator do najbardziej wymagających zastosowań i obsługi energochłonnych funkcji, takich jak chłodzenie i ogrzewanie postojowe. Został stworzony we współpracy z największymi producentami pojazdów użytkowych, z myślą o innowacjach, które będą standardowym wyposażeniem pojazdów użytkowych w przyszłości. W ofercie znajdują się również akumulatory VARTA Powersports – przeznaczone do motocykli, VARTA Professional stosowane min. w łodziach i przyczepach kempingowych.

Marka VARTA zachęca warsztaty i serwisy samochodowe do uczestniczenia w programie Bezpłatnego Testowania Akumulatorów z VARTĄ a użytkowników do regularnego badania stanu akumulatora.

Profil Firmy

Clarios Poland Sp. z o.o.