Castolin Eutectic wprowadza urządzenia spawalnicze TIG

Castolin Eutectic
3.3.2020

Firma Castolin Eutectic wprowadziła właśnie nowe urządzenie spawalnicze CastoTIG. 

Podczas spawania metodą TIG, powstaje łuk pomiędzy elektrodą wolframową a obrabianym przedmiotem w osłonie gazu obojętnego. Gaz chroni stopiony materiał przed utlenieniem. Proces TIG pozwala poprawić jakość i precyzję wykonania spoiny.

Reklama

Nowe modele urządzeń spawalniczych wykorzystują najnowszy trend i technologię oraz są bardziej komfortowe w użyciu. Urządzenia te optymalizują również wyniki spawania. Kluczowe cechy nowych spawarek to m.in.:

• Komfortowa obsługa dzięki zastosowaniu intuicyjnego, dużego i kolorowego wyświetlacza

• Tryb asystenta ze wstępnie wybranymi parametrami procesu

• Przenośne urządzenia spawalnicze należą do najlżejszych na rynku

• Pełna moc przy 100% cyklu pracy w przypadku urządzeń warsztatowych

Reklama

• Wysokie właściwości zajarzenia łuku

Modele 180A do 230A, ważące niewiele ponad 7 kg, są przeznaczone do spawania TIG i MMA. Dzięki lekkiej i wytrzymałej obudowie urządzenia te są wytrzymałe, łatwe w obsłudze i w przenoszeniu. CastoTIG 2301 DC i 2302 AC/DC to urządzenia opcjonalnie wyposażone w system chłodzenia palnika cieczą. Modele AC zapewniają doskonałą jakość spawania aluminium.

Modele te są wyposażone w regulator wysokiej częstotliwości, który redukuje hałas i zapewnia szybki zapłon łuku. Wyposażono je w duży kolorowy ekran kontrolny z czterema cyfrowymi przyciskami, przyciskanym pokrętłem i graficznym asystentem. Dzięki temu nowe modele zapewniają łatwy dostęp do poszczególnych funkcji, przez co są bardziej przyjazne dla użytkownika.

Natężenie prądu spawania w przypadku tych modeli wynosi do 280A i 450A. Dzięki funkcji inteligentnego zarządzania energią, falowniki Castolin Eutectic przetwarzają praktycznie całą dostarczaną energię na łuk. Są to urządzenia typu all-in-one z wydajnym, zintegrowanym systemem chłodzenia palnika cieczą, wózkiem dla łatwego przemieszczania, dedykowanymi uchwytami TIG i nożnym sterowaniem. Dostępny jest opcjonalny interfejs automatyki.

Urządzenie CastoTIG 2019 może zasadniczo pracować w trybie ręcznym jak i zautomatyzowanym. Prąd można precyzyjnie i w sposób ciągły regulować, korzystając z grafiki na kolorowym ekranie.

Najlepsza i najbardziej precyzyjna kontrola energii pozwala na spawanie bardzo cienkich elementów (0,1mm). Skupiony i stabilny łuk zwiększa szybkość procesu i znacznie poprawia jakość spoiny. Dzięki pracy przy bardzo wysokiej częstotliwości, przekraczającej 17000 Hz, proces spawania jest cichy.

Źródło: Castolin Eutectic

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę