Brembo – zestaw Beyond EV Kit – autoExpert nominuje

Zestaw Brembo BEYOND EV KIT – autoExpert nominuje

Kategoria w konkursie: Części i akcesoria warsztatowe

Zestaw Brembo Beyond EV Kit to produkt dedykowany do pojazdów elektrycznych. Składa się on z tarcz i klocków hamulcowych ze specjalną antykorozyjną powłoką. Znacząco wzbogaca on ofertę marki Brembo na rynku wtórnym dla samochodów elektrycznych.

Nowy zestaw obejmuje serię tarcz i klocków hamulcowych EV, stworzonych specjalnie do najpopularniejszych samochodów elektrycznych na rynku. Nowo zaprojektowane klocki i tarcze są bardziej ciche w użytkowaniu i całkowicie odporne na korozje, a także zapewniają wyższą trwałość.

BREMBO BEYOND EV KIT

Podwójna powłoka ochronna zapewnia nie tylko ochronę przed korozją, ale również nadaje tarczom połysk i estetyczny wygląd. Co więcej, specjalny materiał cierny niezawierający miedzi i ocynkowana płytka nośna redukują powstawanie pyłu i hałasu podczas hamowania.

Marce Brembo przyświecał cel stworzenia zestawu hamulcowego, który charakteryzowałaby cicha praca, odporność na korozję, a także minimalny opór resztkowy, co bezpośrednio zwiększa energooszczędność pojazdu. Najnowsza seria klocków i tarcz hamulcowych EV marki Brembo do samochodów elektrycznych spełnia te wymogi. Seria ta wykorzystuje szereg innowacji technologicznych wprowadzonych przez firmę Brembo, która jest wiodącym dostawcą produktów na pierwszy montaż dla renomowanych producentów samochodów. 

Brembo Beyond EV Kit jest oferowany w formie specjalnych zestawów, obejmujących tarcze hamulcowe powlekane specjalnym materiałem ciernym, niezawierającym miedzi oraz ocynkowane płytki nośne.

Brembo S.p.A.
Viale Europa, 4,
24040 Stezzano (Bg) Italy
bremboparts.com

brembo

Brembo S.p.A.

Brembo S.p.A.

Brembo SpA jest światowym liderem i uznanym innowatorem technologii hamulców tarczowych w pojazdach. Brembo dostarcza wysokowydajne układy hamulcowe dla najważniejszych producentów samochodów, pojazdów użytkowych i motocykli na całym świecie, a także sprzęgła i inne części używane w motosporcie, gdzie  na koncie Brembo jest już ponad 400 mistrzostw. Obecnie firma działa w 14 krajach na 3 kontynentach, posiada 24 zakłady produkcyjne i komercyjne oraz zatrudnia ponad 10 800 pracowników, z których około 10% to inżynierowie i specjaliści ds. Produktów zajmujący się badaniami i rozwojem.

Brembo bardzo aktywnie działa na rynku części zamiennych, potocznie zwanym „aftermarket”. Oferuje szeroką gamę elementów układu hamulcowego: klocki hamulcowe, bębny, szczęki, elementy hydrauliczne, płyn hamulcowy, a przede wszystkim całą gamę tarcz: lakierowane w technologii UV, dwuczęściowe (pływające, kompozytowe i współodlewaneodlewane), seria X (tarcze nacinane Brembo Max i nawiercane Xtra oraz klocki Xtra) oraz smar B-QUIET. Produkty Aftermarket dokładnie takie same standardy jakościowe i technologiczne jak komponenty przeznaczone na rynek OE. Udało się to dzięki pionowej integracji głównych procesów produkcyjnych i całkowitej kontroli firmy nad każdym etapem produkcji: badania i rozwój, obróbka skrawaniem, cykle testowe na hamowniach, na droga i dystrybucja. Ponadto wszystkie produkty Brembo Aftermarket są zgodne z certyfikatem UN-ECE R 90, który został wdrożony i ustandaryzowany dla wszystkich rynków. Hamulce są składnikiem aktywnego bezpieczeństwa: nie ma kompromisów, jeśli chodzi o wydajność i jakość.

Profil Firmy

Brembo S.p.A.