Breck Electro klocki hamulcowe – autoExpert nominuje

Breck Electro klocki hamulcowe – autoExpert nominuje

Kategoria w konkursie: Części i akcesoria warsztatowe

Nasi specjaliści z Działu Badań i Rozwoju stale udoskonalają i wprowadzają nowe materiały cierne, dostosowane do współczesnych realiów rynku motoryzacyjnego. Efektem ich prac jest kolejny materiał bezmiedziowy w naszej ofercie o nazwie LU 651, czyli materiał przyjazny dla środowiska naturalnego.

Klocki hamulcowe Breck Electro, wyprodukowane z tego materiału, charakteryzują się wysoką odpornością na korozję, a jednocześnie nie zawierają stali. Materiał cierny LU 651 cechuje się również dobrą charakterystyką wibroakustyczną, niskim zużyciem i zmniejszoną emisją pyłów.

Breck Electro

Pojazdy elektryczne w ok. 90% przypadków hamowania odzyskują energię przy wykorzystywaniu silnika elektrycznego, pełni on wówczas rolę generatora prądu. Jednak hamulce hydrauliczne pojazdu muszą być zawsze zdolne do zatrzymania pojazdu, w każdych warunkach, także w przypadkach awaryjnych. Między innymi dlatego klocki hamulcowe Breck Electro zostały przetestowane również w ekstremalnych sytuacjach.

Klocki Breck Electro doskonale sprawdzają się, gdy uruchamiany jest hydrauliczny układ hamulcowy, nie ma dla nich znaczenia charakter użytkowania. Świetnie się sprawdzają zarówno przy „agresywnym”, jak i „spokojnym” stylu jazdy. Podobna sytuacja może mieć miejsce podczas długotrwałego zjazdu górskiego, gdzie kierowcy samochodów elektrycznych mogą skorzystać z pełnej wydajności tych klocków.

Testy i badania materiału LU 651 oraz klocków hamulcowych Breck Electro były prowadzone do końca 2022 roku. Obecnie klocki Breck Electro są już oferowane na rynku i znajdują wielu użytkowników. Breck Electro to kolejny krok w rozwoju technologii hamulcowej dla pojazdów elektrycznych, który pozwoli na jeszcze większą wydajność i bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu.

 

Lumag Sp. z o.o.
ul. Rogozińska 72,
64-840 Budzyń / Poland
www.lumag.pl

Breck