Tesla wybuduje fabrykę Gigafactory w Berlinie

Pixabay
14.11.2019

Niedługo po tym, jak Tesla zaczęła produkować swoje samochody w Chinach, to jej właściciel – Elon Musk ogłosił, że w Berlinie powstanie druga fabryka Gigafactory położona poza Stanami Zjednoczonymi. 

Miliarder ogłosił nowinę w typowy dla siebie sposób – poprzez twittera. Napisał tam, że fabryka Gigafactory 4 będzie produkować baterie, układy napędowe i całe samochody, zaczynając od Modelu Y. W planach jest także bestseller marki, czyli Model 3. Musk nazywa fabryki Gigafactory "maszynami do robienia maszyn". Na świecie istnieją jeszcze trzy tego typu miejsca: w Nevadzie, Nowym Jorku i Szanghaju.

Agencja Reutera informuje, że nowy obiekt znajdzie się blisko lotniska Berlin-Brandenburg, natomiast w centrum miasta będzie działać centrum inżynierii i projektowania. Budowa całej infrastruktury ma zacząć się w przeciągu 12-18 miesięcy.

Lokalizacja czwartej fabryki Tesli w Niemczech nie jest oczywiście przypadkowa. Wybór padł na sąsiadów zza naszej granicy ze względu na ich zdolności inżynieryjne – tak twierdzi CEO Tesli, Elon Musk. Ponadto widmo Brexitu sprawiło, że amerykańska firma nie zaryzykowała inwestycji w Wielkiej Brytanii.

Fabryka Tesli niedaleko polskiej granicy to bardzo dobra wiadomość dla naszego rynku, ponieważ jest to szansa nie tylko na nowe miejsca pracy dla Polaków, ale także możliwości dla dostawców części.

Źródło: Reuters

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę