PRODUKT ROKU 2019: DPF Hydro Cleaning – urządzenie do czyszczenia wodnego filtrów DPF i FAP oraz katalizatorów

Marwis
2.7.2019

Kategoria w konkursie: wyposażenie warsztatu i oprogramowanie

Firma Marwis to wiodący polski producent urządzeń DPF Hydro Cleaning. Maszyna ta pozwala na usunięcie sadzy i popiołu z filtra DPF/FAP bez negatywnego wpływu na strukturę filtra, przywracając nawet 99% znamionowej przepustowości. Proces regeneracji odbywa się w zamkniętej komorze wyposażonej w filtry zapobiegające wydostawaniu się szkodliwych zanieczyszczeń do pomieszczenia, w którym stoi maszyna. Woda z płynem krąży w obiegu zamkniętym i jest filtrowana podczas całego procesu, co znacznie wydłuża żywotność kąpieli. DPF Hydro Cleaning czyści filtry za pomocą wody, chemii i powietrza. Odpowiednio dobrana, sterowana komputerowo sekwencja podawania wody wraz ze środkiem chemicznym oraz powietrza – w połączeniu z impulsami generowanymi przez sprężone powietrze – zapewnia wysoką skuteczność regeneracji.

Po zakończonym procesie czyszczenia urządzenie suszy filtr powietrzem o temperaturze 90°C, co zapewnia całkowite odparowanie roztworu czyszczącego. Po zakończeniu suszenia urządzenie dokonuje finalnego pomiaru przeciwciśnienia.
Czas mycia filtra pojazdów osobowych to 20–40 minut, samochodów ciężarowych – ok. 50–75 minut, co umożliwia regenerację do kilkunastu filtrów w ciągu 8 godzin. Wysoka wydajność w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji gwarantuje szybki zwrot kosztów zakupu.

P.W. Marwis Marcin Wiśniewski
ul. Przylep-Zakładowa 17, 66-015 Zielona Góra
tel. +48 781 355 000, +48 68 47 88 280
e-mail: myjki@marwis.pl
 www.marwis.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę